تبلیغات
سرزمین انیمیشن - مزاج شما چیه؟:)

سلام دوستان
 با اعلام این موضوع که می و نریسا مفقود شدن و اگر آنلاین میشید پیام بدید ادامه میدیم
دفعه قبل تست MBTI رو بهتون معرفی کردم که معتبرترین تست شخصیت شناسی در حال حاضر هست و اگر میخواید میتونید از این لینک تست رو بدید


شخصیت هاتونم بگیدتیپ شخصیتی بندهINFJ هست^^

امروز یه تست پزشکی میخوام معرفی کنم قبل از اینکه مواد شیمیایی دارویی وارد بازار بشن با اطلاعات مزاج شناسی مردم رو درمان میکردن که عوارضش هم کمتره مثلا یکی از بزرگان همین علم بوعلی سینا بودهمزاج شناسی مربوط به طب سنتی یا گیاه درمانی میشه به این صورت که چهار مزاج دموی،بلغمی،صفراوی و سودایی داریم و هر فردی مزاج ذاتیش یکی از این جهار تاست که هر کدوم هم فصل خودشون رو دارن بهار،تاستان،پاییز و زمستان حالا بفرمایید ادامه^^
اختلاف طبایع افراد همیشه مورد کنجکاوی و سئوال بوده است.
در یک روز پائیزی به مردمی که بیرون از منازل خود و به جهت رفتن به محل کار در حرکتند دقت کنید تعدادی با پالتو و شال و کلاه، تعدادی با یک ژاکت معمولی و تعدادی فقط با یک پیراهن بیرون آمده اند، این ها چه تفاوتی دارند؟
تعدادی خیلی زود چاق می شوند و عده ایی با وجود خوردن مقدار قابل توجهی غذا، همچنان اندام مناسبی دارند، تعدادی خواب سبک دارند و ساعات خوابشان کم است، تعدادی خواب سنگین و طولانی دارند.
تمام آزمایشات بالینی این افراد سالم است و از لحاظ بررسی خون و بافت های بدن و اعضاء و تمام موارد آزمایشگاهی همه طبیعی هستند پس اختلاف این افراد در کجاست؟
جواب تمامی این سئوالها در طب سنتی و در بحث طبایع یا مزاجها است.
طبیعت انسان ها با هم تفاوت دارد، اگر بخواهیم سبک زندگی سالم و روش دستیابی به سلامت واقعی را تجربه نمائیم، باید به جسم و روان آدمی ازدیدگاه طب سنتی یا طب مزاجی ایران نظر کنیم.
حفظ تعادل بدن از نظر مزاجی یعنی حفظ سلامتی و هرگاه به هر دلیلی بدن از این حالت تعادل خارج شود، گرمی، سردی، خشکی یا رطوبت در آن افزایش پیدا کرده و موجب بروز بیماری می شود. همچنین نوع تعذیه، پوشاک، خواب و بیداری، حالت های عصبی، روانی و… ارتباط مستقیمی با حالات طبیعی یا مزاجی هر فرد دارد.
بنابراین برای داشتن زندگی سالم و موفق، همه ی ما نیازمند شناخت مزاج یا طبیعت خود هستیم.
برای این که یک فرد تغذیه ی مناسبی داشته باشد حتماً باید از نوع مزاج خود، محیط جغرافیایی که در آن زندگی می کند و طبیعت مواد غذایی از نظر سردی، گرمی، رطوبت و خشکی آشنایی داشته باشد؛ در غیر این صورت اگر از بهترین و گران ترین مواد غذایی هم استفاده کند، برای او مفید نخواهد بود‌.

این واقعیت هم در نظر بگیرید که سبک زندگی امروزه افراد را به سوی مزاج ثانویه سودوی سوق میدهد که باعث بروز ناهنجاری و خشونت و اضطراب در جوامع میشود.


لینک تست ها

هر کدوم که راحت تر بود بدید بعد اگر دوست داشتید توی قسمت نظرات اعلام کنید که ویژگی شخصیتی هر کدوم از مزاج را توی پست بعد بگم.البته یه حکیم خوب به طور قطع میتونه مزاجتون رو مشخص کنه اما این تست ها هم تا حد بالایی درست مزاجتون رو تشخیص میدن مزاج من دموی هست

طبقه بندی: سبک زندگی، 
برچسب ها: MBTI، تست شخصیت شناسی MBTI، تست شخصیت شناسی مایر برگز، تست مزاج شناسی، مزاج شناسی، مزاج، تست شخصیت شناسی،  

تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 | 01:08 ب.ظ | نویسنده : Ame team A | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | دنیای اس ام اس